Podsumowanie kolejki!!! + Pomeczowe wypowiedzi zawodników!

Dnia wczorajszego odbyła się 12 kolejka Ligi Terenowej Juniorów Starszych! Wszystkich najbardziej rozemocjonował HIT kolejki mecz pomiędzy Spartą Ziębice a Polonią Ząbkowice!

Obie drużyny wyszły bardzo zmotywowane do meczu z wiedzą o co tak na prawdę walczą! Pierwszy gwizdek i zaczęło się! Dużo walki w środku pola i dużo rwanej gry. Pierwsze 15 min rozpoznawcze i bardzo równe. Po tym czasie środkiem pola dzieliła drużyna gospodarzy gdzie Poloniści ustawili się bardziej pod kontry. Niestety dla gości taki styl odpowiadał Ziębiczanom i w 19 minucie po podaniu wzdłuż 11 metrów Patryka Żwakuły do Arka Ziółkowskiego zdecydował się na strzał! Wślizgiem próbował ratować kapitan Polonistów ale tak niefortunnie że piłka po strzale Arka odbiła się od jego pleców i wpadła pod poprzeczkę. Wielka radość Sparty i lekkie podłamanie Ząbkowiczan! Po tej bramce przez kolejne 10 min goście byli zepchnięci do własnej połowy. Jednak od 30 min obraz gry się zmienił. Odważniej podeszli zawodnicy przyjezdni i starali się odrobić wynik! Aż w końcu w 36 minucie faul w polu karnym i ewidentna jedenastka! Do piłki podchodzi Michał Śnieżek. Strzela w prawy róg bramkarza piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki! Do pierwszej połowy wynik 1:1. Druga połowa to ostra gra po stronie Ząbkowiczan... Kilka nieprzyjemnych i ostrych faulów! Jednak to po faulu na Arku Ofacie Polonia dostała wolnego w 57 minucie! Do piłki podchodzi Sebastian Piskorski. Mamy 2:1! Do końca tego meczu było bardzo wyrównanie. Ostatnie 15 min to gra na czas gości. Sędzia wiele razy musiał upominać zawodników by szybciej wznawiali grę! 3 minuty jakie do regulaminowego czasu doliczył sędzia to rozpaczliwa walka Sparty o tego cennego gola. Niestety dla gospodarzy... Nie udało się! Wynik 1:2

KOMENTARZE POMECZOWE:

Damian Osiecki: "Przeważaliśmy w spotkaniu, graliśmy piłką ale osobiste błędy zadecydowały o tym wyniku. Polonia wykorzystała sytuacje jakie miała i tyle. Musimy skupić się na następnych meczach i liczyć na potknięcie przeciwników. Jedyne z czego mogę być zadowolony, to z tego ze każdy dał z siebie 100%" (kapitan zespołu Sparty Ziębice)

Sebastian Piskorski: "Sobotni mecz pomiędzy Polonią a Spartą był meczem który może przeważyć o tym kto znajdzie się ligę wyżej. Był to mecz w którym gracze z Ziębic nie mogli sobie pozwolić na porażkę więc oni musieli wygrać a my mogliśmy to zrobić. Większa presja leżała na gospodarzach . Wiadomo, pewni siebie po pierwszej wygranej 4:1 chcieli nas zdominować ale nasze długie i ciężkie przygotowania do meczu jak i kilka wzmocnień , pozwoliło nam pokazać komu należy się wygrana. My jak i przeciwnicy stwarzalismy ogrom okazji na strzelenie bramki , jednak postawa obrońców bardzo utrudniała to zadanie. Myślę że śmiało można stwierdzić , że dla nich jak i dla nas był to mecz o być albo nie być w okręgówce. Choć przed nami jeszcze kilka meczy , myślę że nie można jeszcze mówić hop nim się przeskoczy , ale w każdym bądź razie jestem pozytywnej myśli. Udało nam się pokonać bardzo ciężkiego przeciwnika i to jest pozytywny impuls na następne mecze. Dziękuję swoim chłopakom za pokazanie ducha walki , umiejętności , zaangażowania i zostawienia całego serca na boisku - jesteście wielcy. Przeciwnikom dziękuję za wspaniały mecz udowadniający , że my jak i oni zasługujemy na awans. Teraz pora myśleć nad następnymi spotkaniami , w których nie możemy pozwolić sobie choćby na remis." ( Kapitan jak i strzelec zwycięskiej bramki Polonii Ząbkowice )

Arkadiusz Ziółkowski: " Przeważalismy w tym spotkaniu przeciwnicy starali się grać z kontry, i wykorzystali nasze indywidualne błędy na które musimy uważać w następnych spotkaniach jedyne co dobre zostało po tym spotkaniu to zadowolenie że dawalismy z siebie maksimum i zostawiliśmy serce na boisku" ( Strzelec bramki na 1:0 dla Sparty Ziębice )

Michał Śnieżek: " Mecz był wyrównany, obie drużyny stwarzały groźne sytuacje lecz to my pokazaliśmy klasę i strzeliliśmy drugą bramkę wskakując na krzesło Lidera " ( Strzelec wyrównującej bramki dla Polonii Ząbkowice )

Czarni Braszowice - Unia Bardo

Komentarz Michała Kornasia: ( Trener Czarnych Braszowice )

"Od samego początku narzuciliśmy swój styl gry. Goście nie mogli nam zagrozić aż do 28 minuty gdy przeprowadzili kontrę po której Piotrowski sfaulował napastnika gości na 18 metrze. Po strzale z rzutu wolnego goście objęli prowadzenie. Druga połowa to od początku dominacja Czarnych którzy zepchnęli gości do obrony. Piękne akcje przeplatały się z niewykorzystanymi sytuacjami m.in 2 x poprzeczka oraz dobrze i szczęśliwie broniący bramkarz. Lecz niewykorzystane sytuacje się mszczą. Kontra gości błąd zawodnika Czarnych i 0-2. Po tej bramce goście ruszyli do ataku. Błąd obrońcy Czarnych Tobiasza i jego faul w polu karnym i goście mają rzut karny!!!. Strzał bramkarza gości pewnie broni kapitan i bramkarz Czarnych Piotr Furtan!!!!

Orzeł Pomianów Dolny - Unia Złoty Stok 2:1

W końcu! Tak drużyna z Pomianowa mogła podsumować swoje spotkanie. Mecz który miał na prawdę wiele emocji jednak z wiadomych przyczyn troszkę zapomniany przez wielu! Obie drużyny stwarzały własne dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Obie chciały z tej potyczki wyjść zwycięsko! Wygrali gospodarze! Dzięki czemu zrównali się punktami z dwoma drużynami przed nimi. Unią Złoty Stok i Ciepłowodami!

Inter Ożary 1:5 Wieża Rudnica
Ślęża Ciepłowody 2:5 Tarnovia Tarnów

Mecze bez niespodzianek gdzie faworyci ograli zasłużenie drużyny przeciwne! Tarnovia w końcu zwycięska a Wieża goniąca Unię Bardo! Ślęża Ciepłowody jak i Inter Ożary w troszkę słabszej formie jednak do końca jeszcze 6 meczów i wiele się może zdarzyć!

Komplet Wyników! Wideo z meczu SPARTA - POLONIA

Czarni Braszowice 0:2 Unia Bardo
Orzeł Pomianów Dolny 2:1 Unia Złoty Stok
Inter Ożary 1:5 Wieża Rudnica