Bez większych niespodzianek... ale z rekordem!!!

Dnia 18.04.2015 w sobotę odbyła się 11 kolejka spotkań Ligi Terenowej Juniorów Starszych! Na wstępie trzeba powiedzieć o nowym rekordzie! W pięciu meczach padła rekordowa ilość bramek, a dokładnie 45!!! (Średnia na jedno spotkanie - 9 bramek)

Tarnovia Tarnów u siebie zagościła Spartę Ziębice! Spotkanie miało należeć do grona najciekawszych starć tej rundy. Niestety brak w bramce lidera, a zarazem kapitana drużyny gospodarzy Michała Piotrowskiego, który jest ostoją na bramce, ułatwiło liderowi naszej ligi odniesienie zwycięstwa! Młody i niedoświadczony zmiennik nie pomógł swojej drużynie wpuszczając aż dziesięć bramek... Spotkanie gdzie drużyna z Ziębic wiedziała by dużo strzelać, zamieniło się w pogrom. Dwie bramki które zdobyli Mateusz Jeł i Dawid Rychter pokazują, że w ataku byli groźni, jednak obrona zaprzepaściła jakąkolwiek szanse na punkt i sprawienie kolejnej niespodzianki. Wynik końcowy 2:10. Pochwalić trzeba za to zespół z Ziębic, który pokazał że dołek formy u nich nie występuję i są gotowi na wielką walkę z Polonią o zwycięstwo! Arek Ziółkowski, Kamil Jurkowski i Damian Doliński zagrali główne skrzypce w tym meczu co zasługuję na dużą pochwałę!

Wieża Rudnica po sensacyjnym remisie z liderem, rozgromiła na własnym boisku Ślężę Ciepłowody 10:2 !!! Ostatnie spotkania mogą świadczyć o wysokiej formie drużyny z Rudnicy. Pierwsza połowa nie prognozowała takiego pogromu! Gdzie to obie drużyny walczyły o każdą piłkę, nie odpuszczając do końca. Wynik do przerwy 3:2. Niestety dla drużyny gości, druga połowa była bardzo bolesną lekcją. Szybko strzelona bramka na 4:2 załamała zawodników z Ciepłowód i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Norbert Bilski, Zawodnik meczu poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa! 7 bramek straconych w drugiej połowie Ślęży, pokazało różnicę klas obu zespołów! Wieża Rudnica dzięki ostatnim meczom, awansowała na czwartą pozycję w lidze! Mimo że wydawać się może, że pierwsza dwójka jest nie zagrożona, to trzecie miejsce w tabeli patrząc na słabszą formę drużyny z Barda, jest na wyciągnięcie ręki!

Polonia Ząbkowice vs Czarni Braszowice! Mecz bez niespodzianki... Wicelider rozgrywek odniósł pewne zwycięstwo nad drużyną z Braszowic 6:0! Pierwsza połowa pod dyktando Polonistów. Czarni schowani na własnej połowie czekając na kontry i Polonia atakująca praktycznie całą drużyną! Gospodarze objęli prowadzenie dzięki pewnie wykorzystanej jedenastce. Kolejne bramki strzelone przez Armanda Sromka, Arkadiusza Ofata i Tomka Mendaka dały prowadzenie do przerwy 4:0! W tej połowie goście nie mieli nic do powodzenia. Jedna groźna sytuacja Sobeckiego w ciągu 45 minut nie napawała optymizmem przed drugą połową... Pierwsza część drugiej połowy, to kolejne dwie strzelone bramki i kontrolowanie przebiegu spotkania. Ostatnie 15 minut to przebudzenie przyjezdnych! Pierw nie wykorzystany rzut karny przez Dominika Nowackiego. Pięknie obronił Adrian Rękawik i kilka sytuacji stu procentowych! Niestety, na gola honorowego zabrakło szczęścia. Wynik końcowy 6:0. Zawodnik meczu: Arkadiusz Ofat (trzy bramki i wywalczony rzut karny)

W Złotym Stoku doszło do małej niespodzianki! Miejscowa Unia wywalczyła punkt z Interem Ożary, remisując 2:2! Obraz meczu identyczny jak wynik. Remisowy! Obie ekipy mogły ugrać pełną pulę. Przyznać jednak trzeba, że punkt zdobyty przez "Unitów" bardzo poprawi atmosfere w drużynie. Ostatnie porażki i ciągłe zejścia z boiska jako drużyna przegrana, zabierało chęci do dalszej walki... Inter Ożary notuję kolejny remis. Na pewno spotkanie utkwi w pamięci, jeżeli jest świadomość tego, że trzy punkty dały by awans na czwartą pozycję!

Blisko sensacji!!! W meczu pomiędzy trzecią drużyną Unią Bardo a ostatnim Orłem Pomianów Dolny bramki padały jak na zawołanie w obu ekipach! Wynik 6:5 dla gospodarzy. Z wielką ulgą zawodnicy Unii opuszczali boisko. Orzeł który był blisko sensacji... Blisko... Punkty jak bardzo potrzebne, które były do ugrania uciekły. Mecz gdzie zawodnicy grali jak równy z równym. Może dlatego że gospodarze zaczęli w dziesiątkę! To utrudniło grę i dało szansę Orłowi! Spotkanie kończyło 19 zawodników! Obie drużyny straciły po jednym zawodniku po przez czerwone kartki. Spotkanie w którym było dużo błędów, ale jednak z wielkimi emocjami. Gratulujemy obu zespołom tej pięknej walki!