Co za emocje! Co za mecz! Polonia w Okręgówce!!!

Wielka szansa zaprzepaszczona... Hutnik  wypuścił awans z rąk! W pierwszym meczu barażowym gospodarze ograli Ząbkowiczan 5:2! Niestety w zespole ze Szczytnej zagrał zawodnik z czterema żółtymi kartkami! W ten sam sposób Hutnik dostał walkowera i to Polonia ,do drugiego meczu podchodziła z trzema bramkami w zapasie!(0:3)

Mecz rewanżowy zaczął się wspaniale dla Polonistów. Damian Grudzień wykonuję aut, piłkę zgrywa po ziemi przypadkowo obrońca, a bramkarz schylając się po niegroźną piłkę, przepuszcza ją przez palce do bramki... Mamy 1:0 i 4:0 w dwumeczu! 12 minuta rzut wolny dla przyjezdnych. Wrzutka w pole karne, bramkarz polonistów źle obliczył tor lotu piłki. Próbując ją piąstkować, przeciwnik go uprzedził i mamy 1:1 ( 4:1 ). w 22 minucie piękny rajd Armanda Sromka, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce! 2:1 ( 5:1 ). 31 minuta i kolejny stały fragment, tym razem rzut rożny dla gości! Dokładna wrzutka i piękny strzał z główki! Bramkarz bez szans! 2:2 ( 5:2 ). Długo nie czekaliśmy na kolejną bramkę. Zagranie ręką kapitana Polonistów Tomka Mendaka i rzut karny dla Hutnika! Piękne, jednak szczęśliwe uderzenie... Gdzie piłka po strzale odbija się od poprzeczki i wpada do bramki! 2:3 ( 5:3 ) Do końca połowy wynik nie uległ zmianie.

Co ciekawe duża część Polonistów nie wiedziała o tym, że w pierwszym meczu wygrali przez walkowera. Podchodzili do spotkania ze świadomością że muszą zdobyć trzy bramki! W przewie sztab trenerski wyjawił zawodnikom że to oni z takim wynikiem awansują do okręgówki! Podniesiona drużyna Ząbkowiczan wiedziała że ma wszystko w swoich rękach!

51 minuta kolejny popis umiejętności Patryka Jaszka i wywalczony rzut karny! Michał Śnieżek wykonał rzut karny bardzo pewnie! Pomimo że bramkarz wyczuł intencję strzelającego. Strzał był tak wypieszczony, że bramkarz tylko zobaczył jak piłka wpada po jego lewej stronie. 3:3 ( 6:3 ) ! 57 minuta kolejny błąd Adriana który źle obliczył kozłującą się piłkę... Czubkami palców ją dotknął, zdążył się obrócić, ostatnią nadzieją wybić z linii bramkowej ręką. Udało się, niestety dla gospodarzy piłka wybita trafiła wprost w napastnika Hutnika, który skierował ją do bramki, widząc tylko podnoszącego się bramkarza! 3:4 ( 6:4 ). 65 minuta... Faul Roberta Senko z wyprostowanymi nogami i czerwona kartka! 25 minut do końca i Polonia w dziesiątkę!!! Osiem minut minęło i w 73 minucie przyjezdni strzelają bramkę na 3:5 ! Wynik ( 6:5 ) a do końca 17 minut. Kolejna strzelona bramka dawała Hutnikowi awans! Jednak w 81 minucie kolejna piękna akcja Patryka Jaszka który wychodząc sam na sam, otoczony przez dwóch obrońców decyduję się na dogranie wzdłuż linii! Tam zamyka Michał Śnieżek i mamy gola!!! 4:5 ( 7:5 ) Radość piłkarzy była niesamowita kiedy wszyscy skoczyli na siebie i razem cieszyli się z tej bramki! Mimo ataków Szczytnej wynik się nie zmienił! Pod koniec meczu dwoma pięknymi interwencjami popisał się Adrian Rękawik, tym samym odkupując w dużym stopniu swoje błędy!

Co za mecz! Sędzia spotkania podsumował to spotkanie bardzo krótko. Polonia jak Lech Hutnik jak Legia. Największym faworytom zdarzają się porażki!

A w zespole Polonii Ząbkowice zawodnicy sami wyłonili najlepszego zawodnika sezonu. Był nim Michał Śnieżek, którego zawodnicy przy świętowaniu podrzucali i razem z nim cieszyli się z awansu!

Dziękujemy za tą walkę chłopaki po obu stronach!!!