Lider gubi punkty... Polonia blisko!

Dnia wczorajszego 11.04.2015 odbyła się 10 kolejka Ligi Terenowej Juniorów Starszych! Zostały rozegrane cztery, z pięciu meczów tej kolejki. Mecz pomiędzy Ślężą Ciepłowody a Unią Złoty Stok jest zaplanowany na 15.04.2015 o godzinie 17:00!

Spotkanie pomiędzy Spartą Ziębice a Wieżą Rudnica miał być tylko formalnością... Pierwsze spotkanie gładko wygrane 0:7, nie dawało Rudniczanom dużych szans na jakiekolwiek punkty! Osłabiona drużyna z Ziębic zremisowała 1:1! Remis boli bardziej, gdy jest świadomość, że ten mecz był do wygrania. Mecz w którym więcej piłką grali Ziębiczanie, a goście skupiali się na kontratakach. Gdy drużynie nie idzie łatwo można popełnić błąd. Po pierwszej połowie wynik 0:0. Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Jednak w 70 minucie stały fragment na bramkę zamienia Norbert Bilski! Wieża Rudnica, szósta drużyna rozgrywek wychodzi niespodziewanie na prowadzenie! Lider rzucił wszystko na jedną kartę. Dobrze spisująca się obrona gości i jeden błąd... Zagranie ręką w polu karnym w 87 minucie! Do piłki podchodzi Damian Osiecki i pewnie wykorzystuję jedenastkę! Gospodarze w końcówce mieli jeszcze okazje do strzelenia bramki, ale zabrakło szczęścia. Końcowy wynik 1:1! Pogratulować trzeba zawodnikom Wieży Rudnica, za oddane serce w grę, co się opłaciło, przynosząc jeden, jak ważny na koniec może się okazać punkt!

Polonia Ząbkowice na własnym obiekcie podejmowała czwartą drużynę Tarnovii Tarnów! Pierwsza połowa bardzo wyrównana! Szanse na strzelenie bramki miała każda drużyna! Po stałym fragmencie gry, gdy na początku ładnym strzałem z 10 metrów popisał się zawodnik z Tarnawy i dobra interwencja bramkarza Polonistów Szymona Józefowicza, po przez znakomitą okazję sam na sam którą zaprzepaścił Michał Śnieżek. Znakomicie obronił Michał Piotrowski. Wydawało się że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 0:0. 40 minuta rzut rożny kolejny strzał z okolic 10 metrów przez zawodnika gości i słupek ratuję gospodarzy! 43 minuta po faulu Damiana Grudnia rzut wolny dla Tarnovii. Piękne wrzucenie piłki w pole karne, na bramkę zamienił Mateusz Jeł! Po pierwszej połowie czwarta drużyna rozgrywek LTJS sensacyjnie prowadzi z wiceliderem! W drugiej połowie jednak zobaczyliśmy prawdziwą Polonię. Michał Ptasiński który wraz z Michałem  Śnieżkiem poprowadzili drużynę do zwycięstwa, jak prawdziwi liderzy zespołu. Oni w dwójkę w 48 i 51 minucie zdemolowali obronę gości i strzelili 2 bramki. Przepiękne uderzenie z wolnego Sebastiana Piskorskiego i mamy 3:1. Jeszcze piękniejszą bramkę zdobył Tomek Mendak. Swoje pierwsze trafienie zdobył słabszą nogą strzelając w same okienko z 20 metrów, nie dając bramkarzowi szans! Pod koniec spotkania na 5:1 podwyższył Robert Senko.

Mecz Czarnych Braszowice z Orłem Pomianów Dolny najlepiej opisze sam trener Braszowic Michał Kornaś: "Od samego początku spotkania gospodarze narzucili swoje warunki gry co w 12 minucie zaowocowało bramką. Świetne prostopadłe podanie Marcina Poręby na gola zamienił Sobecki. Po kolejnych 10 minutach mamy 2-0. Indywidualna akcja Sobeckiego kończy się zagraniem ręką w polu karnym gości. Rzut karny pewnym strzałem na bramkę zamienia Listwan.Po kilku minutach mamy 3-0!!! Kolejne prostopadłe zagranie ze środka pola posyła tym razem Nowacki a Sobecki pokonuje bramkarza w sytuacji sam na sam.Po przerwie Czarni rozluźnili szeregi co spowodowało że drużyna gości zaczęła stwarzać groźne sytuacje bramkowe lecz na posterunku był bramkarz i kapitan Furtan.Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3-0 w ostatniej akcji meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Nowackiego do odbitej piłki doskoczył Listwan i strzałem w górny róg bramki ustalił wynik spotkania na 4-0.Udany rewanż za mecz jesienny!!!! Na pochwałę zasłużył cały zespół za walkę do końca!!!A pochwały dla obrońcy Golisa oraz całego środka pomocy tj. Poręba,Listwan i Nowacki, którzy brali udział we wszystkich bramkach dla drużyny!!! Oby tak dalej!!!a za tydzień o wiele trudniejsze zadanie czyli mecz z Polonią Ząbkowice Śl.!!!!"

Mecz który był uważany przez nas na najciekawszy, nie zawiódł naszych oczekiwań! Inter Ożary vs Unia Bardo! Unia do meczu podeszła osłabiona grając od samego początku w dziesiątkę, przeciwko jedenastce Interu Ożary. Pierwsza połowa walki. Gdzie każda drużyna stwarzała swoje dogodne sytuacje. Jednak nie przełożyło się to na bramki i po pierwszej połowie wynik 0:0. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Obie drużyny atakowały, obie chciały te spotkanie wygrać! Jednak 65 minuta meczu... Faul zawodnika gospodarzy w polu karnym! Czerwona Kartka! I rzut karny dla Unii Bardo! Jedenastkę pewnie wykorzystał bramkarz Unistów, Mateusz Giżycki. Zdobywając tym samym swoją piątą bramkę w lidze! W polu zrobiło się po dziesięciu. Inter się nie poddał i zdołał doprowadzić do remisu dzięki Dawidowi Kaliskiemu! Wynik meczu 1:1!

Czarni Braszowice 4:0 Orzeł Pomianów Dolny
Inter Ożary 1:1 Unia Bardo
Ślęża Ciepłowody - : - Unia Złoty Stok 15.04.2015 godz. 17:00
Sparta Ziębice 1:1 Wieża Rudnica
Polonia Ząbkowice 5:1 Tarnovia Tarnów (k. Kłodzka)