LIDER NIEPOKONANY!!!

Dnia wczorajszego 25.10.2014 została rozegrana 8 kolejka LTJS!

Mecz kolejki, pomiędzy liderem rozgrywek Spartą Ziębice a trzecią drużyną tabeli Unią Bardo zakończył się wynikiem 1:3 dla Sparty! W tym meczy bardzo dobrze trzeba ocenić kapitana drużyny zwycięskiej, Damiana Osieckiego! Który nie dość że zdobył dwie bramki, to jeszcze rozegrał wzorowe spotkanie. Pierwsza połowa pod dyktando Ziębiczan. gospodarze popełniali dużo niewymuszonych błędów, przez co zostali skarceni przez gości dwoma trafieniami! Wynik do przerwy 0:2. W drugiej połowie spotkanie się wyrównało. Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje! Po zmianie stron wpadły dwie bramki, jedna dla Sparty Ziębice a honorową bramkę zdobył z rzutu karnego bramkarz Unistów Mateusz Giżycki. Kolejne spotkanie wygrane przez Spartę Ziębice! Wychodzi na to że lider LTJS skończy tą rundę bez straty ani jednego oczka!

Czarni Braszowice na swoim obiekcie podejmowali drużynę z Ożar. Wynik spotkania... 1:1! Mecz walki, żadna drużyna nie chciała tego spotkania przegrać, każdy z zawodników starał się! Ale jednak... Gospodarze, tego meczu do udanych zaliczyć nie mogą. Obrona była niepewna i zdarzały się błędy, również po drugiej stronie. Pierwsza połowa zakończona wynikiem 0:0. W drugiej połowie drużyny podzieliły się po jednej bramce! Pierw na prowadzenie wyszli zawodnicy Interu Ożary, by w końcowych minutach stracić bramkę na 1:1. Strzelec bramki wyrównującej, Marcin Poręba zrehabilitował się za niestrzelonego karnego! Niestety i były minusy tego spotkania... Sędziowie! Nie chcemy pisać że sprzyjali gościom, jednak tak to wyglądało. Bardzo zdenerwowani po meczu byli zawodnicy z Braszowic bo wiedzieli że te spotkanie było do wygrania! A Inter kolejny raz remisuję i utrzymuję drużynę z Braszowic za sobą!

Osłabiona kontuzjami i chorobami zawodników, drużyna z Ząbkowic  zawitała do Złotego Stoku. Swoje spotkanie zaczęła w dziesiątkę! Brak zawodnika był bardzo widoczny w poczynaniach Polonistów! Gospodarze widząc że rywal jest osłabiony, zaczęli spotkanie bardzo spokojnie by sprawdzić w jakiej dziś dyspozycji mają rywala. Mimo osłabienia to Polonia do przerwy prowadziła 3:0! W drugiej połowie zawodnicy podzielili się po jednej bramce i mecz skończył się wynikiem 1:4 dla Polonii. Ciekawe rzeczy działy się w 70 minucie, kiedy to kontuzjowany zawodnik ze Złotego Stoku opuścił plac gry, a na jego miejsce wszedł... właśnie kto wszedł? Nikt! Gospodarze mieli równo jedenastkę zawodników! W polu gry zrobiło się po równo. Jednak w 80 minucie kontuzja zawodników gości i ponownie Unia miała przewagę jednego zawodnika! Podsumowując spotkanie trzeba powiedzieć o karygodnej skuteczności wicelidera! Wiele sytuacji a skuteczność jak nigdy! Poniżej krytyki. Na pochwałę zasługuję bramkarz Unistów, który nie jednokrotnie wygrywał pojedynki z przeciwnikami i popisywał się bardo dobrymi obronami Bartosz Klecko!

Wieża Rudnica na swoim obiekcie zagościła drużyna Tarnovii Tarnów! Mecz nie zawiódł. Wiele ładnych akcji i walki. Wynik spotkania 2:2. Ten remis uznać trzeba za sprawiedliwy. Każda z drużyn zasłużyła na ten punkt, po zaangażowaniu jakie prezentowały w grze. Rudniczanie stracili okazję by wyprzedzić gości i uplasować się na czwartym miejscu! Tarnovia swój cel wypełniła. Utrzymała czwartą lokatę, a przy porażce drużyny z Barda! Do trzeciego miejsca racą tylko 3 punkty, a druga runda i mecz rewanżowy tych obu drużyn przed nami!

Ślęża Ciepłowody odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w lidze!!! Na terenie rywala zwyciężyła gładko 4:1! Rywal Orzeł Pomianów Dolny zawiódł. Dzięki porażce spadli na ostatnie miejsce na rzecz właśnie swojego rywala, który awansował na dziewiątą lokatę! Ślęża widocznie wyszła z dołka formy i wraca do rywalizacji! A Orzeł? Chyba taki kryzys przeżywa! Życzymy im szybkiego powrotu do formy sprzed pierwszych meczy! Trzeba przyznać że pomijając dwie pierwsze drużyny, wiele może się jeszcze zmienić!