Podsumowanie rundy jesiennej + ciekawostki!

Runda jesienna Ligi Terenowej Juniorów Starszych Podokręg Kłodzko II dniem 08.11.2014 została zakończona! W ostatnich meczach kolejki doszło do jednej niespodzianki! Tarnovia Tarnów która zremisowała z Czarnymi Braszowice!

9 Kolejka:
Polonia Ząbkowice 5 : 1 Wieża Rudnica
Tarnovia Tarnów (k. Kłodzka) 3 : 3 Czarni Braszowice
Sparta Ziębice 9 : 1 Unia Złoty Stok
Ślęża Ciepłowody 1 : 2 Unia Bardo
Inter Ożary 4 : 1 Orzeł Pomianów Dolny
Niestety czeka nas ponad 4-miesięczna przerwa z rozgrywkami LTJS... Runda bardzo udana dla lidera Sparty Ziębice który nie stracił ani jednego punktu! Wicelider chodź przegrał ze Spartą to też może rundę jesienną zaliczyć do udanych. Polonia wygrała osiem z dziewięciu meczy.
Ciekawostki:
1. Orzeł Pomianów Dolny choć zajmuję ostatnie miejsce w tabeli, nie ma meczu w którym nie strzelili bramki!
2. Sparta Ziębice zdobyła 66 bramek tracąc tylko 6! Polonia która w bezposrednim meczu traci do Sparty 3 bramki, musiałaby wygrać czterema w rundzie rewanżowej, aby przeskoczyć na pozycję 1.Nawet w przypadku przegranej Sparty z Polonią w rundzie wiosennej mniejszą iloscią bramek niż 3, bilans powinien pozwolić awansować Ziębiczanom! Na tą chwile mają o 27 więcej bramek na plusie od wicelidera! Oczywiscie przy założeniu że obie drużyny wygrają swoje pozostałe mecze!
3. Unia Złoty Stok która ma najmniej bramek strzelonych (13) i najwięcej straconych (61)! Jednak nie zajmuję ostatniej lokaty 10, jak wskazywałyby statystyki, tylko plasuję się na 8 pozycji!
4. Walka o króla strzelców LTJS naszym zdaniem rozstrzygnie się pomiędzy dwoma zawodnikami! Maciejem Drubkowskim (21 bramek, Unia Bardo) a Michałem Ptasińskim (18 bramek, Polonia Ząbkowice)
5. Inter Ożary to drużyna która najwięcej razy dzieliła się punktami z przeciwnikiem! W dziewięciu meczach rozegranych, remis padł aż trzykrotnie!
6. Inter Ożary i Unia Złoty Stok, te zespoły zaliczyły po trzy mecze bez strzelonej bramki!
7. Największa wygrana w meczu przysługuję drużynie Unii Bardo która pokonała swojego rywala ze Złotego Stoku 15:0! Temu spotkaniu przysługuję również miano meczu w którym padło najwięcej bramek!
8. Najwięcej bramek w jednym meczu zdobył zawodnik Sparty Ziębice Kamil Jurkowski, który strzelił 5 bramek w wygranym mecz z drużyną Unii Złoty Stok!
9. Unia Złoty Stok i Orzeł Pomianów Dolny wszystkie swoje punkty zdobyli wyłącznie grając u siebie!
10. Sparta Ziębice to jedyna drużyna która jest niepokonana na swoim boisku!
11. Najmniejszy wynik jaki padł na boiskach LTJS to rezultat 1:0...
12. Najbardziej pechowa drużyna to Slęża Ciepłowody, która czterokrotnie przegrała swoje mecze jedną bramką!
13. Za największa sensacje uważamy remis Wieży Rudnicy (5 lokata) z Orłem Pomianów Dolny ( ostatnia pozycja) 2:2
14. Najbardziej rozczarowujący mecz uznajemy pojedynek pomiędzy Polonia Ząbkowice a Spartą Ziębice, gdzie w drugiej połowie lider rozgromił Polonistów strzelając im 3 bramki. Mecz zakończył się rezultatem 1:4. Liczylismy na więcej emocji ;)
15. Drużyna która najbardziej rozczarowała swoją grą to Unia Złoty Stok!
O wiele więcej znajdziecie w rozszerzonych statystykach drużyn! SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO PRZEGLĄDNIĘCIA!
A już w weekend drużyna rundy jesiennej, w której znajdzie się osiemnastu zawodników!
11 LISTOPADA! PAMIĘĆ NASZYM RODAKOM, KTÓRZY WALCZYLI O NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ!