5 kolejka za nami!

W dniu wczorajszym została rozegrana 5 kolejka LTJS! Większych niespodzianek nie było, ale o tym już w rozwinięciu...

Lider naszych rozgrywek, u siebie zagościł Ślężę Ciepłowody i rozgromił przyjezdnych 13:0! Goście w tym meczu nie mieli nic do powiedzenia, popełniali wiele błędów i nie mieli pomysłu na grę. Jak w poprzednim meczu z Polonią, nie potrafili skonstruować dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Brakowało zawodnikom wiele umiejętności, a co z tym idzie spokoju. Sparta Ziębice po raz kolejny udowodniła swoją wyższość i nasuwa się pytanie, czy ktoś ich ma szanse zatrzymać?

Kontynuując nasze pytanie, nasuwa się odpowiedz, wręcz drużyna która pokonała swojego rywala 5:2. Nie, nie mowa o Czarnych Braszowice, lecz wicelidera naszych rozgrywek Unie Bardo, która jak już wyżej pisaliśmy odniosła zwycięstwo 5:2 z Wieżą Rudnica! Mecz w którym zwyciężyły umiejętności piłkarskie i zarazem as unistów Maciej Drubkowski, który zdobył hat-tricka i ponownie poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa! Unia Bardo na tą chwile może się wydawać jedyną drużyną która jeszcze może zaszkodzić Sparcie, w drodze do zwycięstwa!

Najciekawszy mecz kolejki pomiędzy Polonią Ząbkowice a Interem Ożary mógł trochę rozczarować. Jednak nie tylko wynik, ale zachowanie zawodników Orła, którzy w przerwie postanowili sprawdzić Polonistów. Jest to tym bardziej zaskakujące, ponieważ niektórzy zawodnicy się dobrze znali i później razem z tego śmiali. Przegrywając 4:0 do przerwy próbować ugrać punkty przez sprawdzanie.... jest to bardzo nie sportowe zachowanie, ale takie prawo ma każda drużyna. Mecz zakończył się wynikiem 6:0 co spowodowało u nas rozczarowanie, liczyliśmy na większe emocje! Gratulację trzeba przyznać drużynie z Ząbkowic, a drużynie z Ożar że będzie szansa na rehabilitację w drugiej kolejce, gdzie to z Polonią zagrają już u siebie!

Bardzo ciekawy mecz miał miejsce w Tarnawie, gdzie miejscowa Tarnovia podjęła u siebie drużynę Orła Pomianów Dolny. Mecz bardzo interesujący, w którym każda drużyna miała swoje sytuacje! Zwycięsko z tego pojedynku wyszła Tarnovia, wygrywając z Orłem 2:1! Dzięki czemu awansowała na czwarte miejsce w tabeli! Takich meczy oczekujemy o wiele więcej, nie ważne kto z kim gra! Dużo emocji i wynik nie pewny do końca. To jest to co w futbolu kochamy!

Ostatni mecz najlepiej opisze sam trener Czarnych Braszowic! Michał Kornaś: "Gardło boli od krzyczenia i podpowiadania ale było warto bo pierwsza wygrana w tej rundzie stała się faktem!!!! Juniorzy Czarnych Braszowice pokonali na wyjeździe Unię Złoty Stok 5-2(2-1)!!! :) Pierwsza połowa zdecydowanie pod nasze dyktando co zaowocowało prowadzeniem 2-0, lecz jeden błąd w obronie i pod koniec pierwszej połowy tracimy bramkę Druga połowa to szok dla gospodarzy bo po niecałej minucie tracą bramkę i jest 3-1 dla Czarnych!!!Niestety kilka minut później tracimy bramkę i jest 3-2. Odpowiedź moich zawodników była szybka!!! dwie bramki i prowadzenie 5-2!!!Po osiągnięciu prowadzenia w grę drużyny gości w darło się rozluźnienie co spowodowało iż gospodarze mieli kilka sytuacji na strzelenie gola, ale na wysokości zadania stanął kapitan drużyny Piotrek Furtan, który wybronił kilka bardzo groźnych strzałów oraz obrona która nie dopuściła do starty bramki. Niestety brak skuteczności spowodował iż nie wygraliśmy wyżej tego meczu. "

Dzięki temu Czarni opuścili ostatnie miejsce w tabeli i obecnie zajmują lokatę dziewiątą! A przed sobą mają rywali w swoim zasięgu! Szanse na poprawienie lokaty... duże!