Mecze 14 kolejki za nami!

W sobotę dnia 09.05.2015 odbyła się 14 kolejka spotkań Ligi Terenowej Juniorów Starszych!

Zaczynając od meczu Czarnych Braszowice z Unią Złoty Stok! Michał Kornaś ( Trener Czarnych Braszowice) : "W dniu dzisiejszym juniorzy Czarnych po bardzo słabej grze w pierwszej połowie i lepszej w drugiej pokonali osłabioną drużynę Unii(9 tylko zawodników) 6-2.Zawodnicy gospodarzy zlekceważyli drużynę gości co przyniosło prowadzenie 1-0 dla Unii.Bramka nie spowodowała złości sportowej u gospodarzy, co omal nie skończyło się drugą bramką dla gości.Tuż przed przerwą remis dał nam Bartek Poręba indywidualną akcją. Po przerwie i reprymendzie od trenera Czarni ruszyli do ataku co zaowocowało 2 bramką, którą znów strzelił "Dziunko". Goście się nie poddawali co zaowocowało wyrównaniem przy biernej postawie zawodników Czarnych. Po stracie bramki gospodarze ruszyli do ataku co zaowocowało bramką Sobeckiego. Kolejne minuty to ataki Czarnych i bramka Listwana z karnego i kolejne dwie Sobeckiego."

Unia Bardo mierzyła się z Wieżą Rudnicą! Mecz pomiędzy trzecią, a czwartą drużyną rozgrywek zanosił się na bardzo interesujący. Jednak tak niestety nie było. Rudniczanie pewnie pokonali "Unitów" 1:5! Mecz niestety nie obył się bez kontuzji! Bramkarz, a zarazem kapitan Unii Bardo, doznał zwichnięcia palca. Po takim urazie zawodnik jeśli planuje  uprawianie sportu. Nie powinien  rozpoczynać treningu wcześniej niż 5-6 tygodni od momentu uszkodzenia... Drugą kontuzją znacznie poważniejszą jest uraz  Łukasza Juszczaka! Złamany obojczyk! Pełne zrośnięcie kości ma miejsce zwykle po 16 tygodniach u dorosłych i po niewiele krótszym okresie u dzieci i młodzieży. Nie brzmi to najlepiej dla Łukasza. Obu zawodnikom życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu na boisko!!! Dzięki wygranej Rudniczan, do trzeciego miejsca tracą już tylko i aż 5 punktów!

Orzeł Pomianów Dolny zaliczył kolejną porażkę! Tym razem ostania drużyna rozgrywek uległa 0:3 drużynie z Tarnawy! Z gry nie było widać aż tak dużej różnicy. Jednak goście wykazali się lepszą skutecznością i większym doświadczeniem, Dzięki wygranej Tarnovii, zespół nadal utrzymuję punkt straty do czwartej Wieży. Orłowi została walka o 8 miejsce, ponieważ inne drużyny lekko uciekły...

Niespodziewane i wielkie emocje miały miejsce w meczu pomiędzy Interem Ożary a Polonią Ząbkowice. Lider który mimo braku dwóch podstawowych graczy, zlekceważył rywala i Inter który do tego meczu podszedł strasznie zmotywowany! Już po pierwszym gwizdku, to gospodarze więcej grali piłką, a Polonia starała się kontrować! Zasłużone prowadzenie Ożar po pierwszej połowie 2:1!!! Sensacji było blisko!!! Jednak w drugiej połowie Poloniści chociaż w połowie wrócili do własnej gry i zdołali zdobyć jak ważne dwie bramki. Wielkie brawa należy się Interowi za serce oddane na boisku i pokazanie pierwszej drużynie, że u nikogo nie będzie łatwo o punkty!

Ślęża Ciepłowody, przy pierwszych przypuszczeniach w meczu z wiceliderem Spartą Ziębice, powinna przegrać dużą różnicą bramkową... Jednak tak łatwo skóry nie sprzedali! Mimo porażki 2:4 zanotowali dobre spotkanie. Sparta Ziębice  zagrała poniżej swoich umiejętności i gdyby nie kapitan Damian Osiecki, który praktycznie wygrał swojej drużynie mecz! Strzelając trzy bramki i zaliczając 1 asystę! Kto wie jakim wynikiem zakończyło by się spotkanie bez niego!  Wiedząc że Michała Ptasińskiego, aktualnego lidera strzelców nie będzie jeszcze dwa mecze! Ukazuję się wielka szansa właśnie dla "Osy" który do "Ptaszka" traci 5 bramek!