Z kim o awans!?

Jak wiemy zwycięzca grupy pierwszej Ligi Terenowej, zagra ze zwycięzcą drugiej grupy LT, o awans do Ligi Okręgowej Juniorów Starszych! Rok temu naprzeciw siebie stanęli drużyny Odrodzenie Szalejów Dolny, z grupy pierwszej i Orzeł Mąkolno, z grupy drugiej, Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 2:2, a drugi rozegrany tydzień później, zwycięstwem Odrodzenia 2:0. Jednak przez wycofanie się z Okręgówki Polonii Bystrzycy Kłodzkiej, awans otrzymał również Orzeł Mąkolno!

W tym sezonie w grupie pierwszej kandydatów jest trzech. Prowadzący Hutnik Szczytna z 27 punktami, za nim drużyna Zjednoczeni Ścinawka Średnia z 26 punktami i z taką samą ilością oczek, na trzecim miejscu Polonia Bystrzyca Kłodzka! Już w sobotę Hutnik podejmie Polonie Bystrzyce! Jeżeli zwyciężyła by drużyna z Szczytna, Polonia pozostaje z małymi szansami na baraże! Jednak w przypadku zwycięstwa Polonii, to oni mogą wskoczyć na pozycję lidera. Druga drużyna ze Ścinawki Średniej gra z czwartym Włókniarzem Kudową Zdrój, który zajmuję czwartą pozycję z 24 oczkami! Więc do prowadzącego traci tylko 3 punkty. Jednak ma mecz więcej rozegrany! Ta kolejka zapowiada się bardzo interesująco! Ostatnia kolejka będzie o wszystko. Tam Zjednoczeni Ścinawka Średnia podejmie Polonie Bystrzycę Kłodzką, a Hutnik Szczytna Włókniarz Kudowę Zdrój! Na pewno po 15 kolejce wrócimy do sytuacji w pierwszej grupie.

Druga grupa jest bardziej przejrzysta. O pierwsze miejsce walczą tylko dwa zespoły. Lider Polonia Ząbkowice (39 ptk) i wicelider Sparta Ziębice (37 ptk) Oba te zespoły rozegrały już pomiędzy sobą dwa spotkania. Pierwsze wygrała drużyna z Ziębic 1:4, aby na wiosnę przegrać z Polonistami 1:2 . Jak wiadomo Ziębiczanom wystarczy jedno potknięcie Polonistów, aby wskoczyć na pozycję lidera. Tym samym zapewnić sobie udział w barażach!