Trzynastka za nami!

Dla kogo szczęśliwa okazała się trzynasta kolejka? Niespodzianek nie było! Kolejka podzielona na pół. Pierwsze pięć zespołów dopisało sobie po trzy oczka, a kolejne pięć w tej kolejce nie ugrała choćby punktu! Spotkania zostały rozegrane dnia 02.05.2015!

Sparta Ziębice po ostatnim przegranym jak ważnym meczu z Polonią Ząbkowice 1:2. Rywalem wicelidera była drużyna Czarnych Braszowice! Wypowiedź trenera Czarnych Braszowice: "Niestety porażką zakończył się wyjazd do Ziębic na mecz z miejscową Spartą. Niestety po raz kolejny przystąpiliśmy do meczu w okrojonym składzie(kontuzje). Mimo tego stawialiśmy skuteczny opór faworytowi do awansu do 35 minuty. Niestety 2 błędy w ustawieniu i niezrozumiała decyzja sędziego, który podyktował rzut karny mimo tego, że napastnik faulował stopera zanim zderzył się z bramkarzem i przegrywaliśmy 0-3. W drugiej połowie dążyliśmy do zmiany wyniku, lecz bramka gospodarzy była zaczarowana(2x porzeczka). " Czytając wpis głównego fan page Sparty Ziębice możemy przeczytać że całe spotkanie było pod dyktando Ziębiczan! ( Zawodnik meczu w.red. Damian Osiecki )

Polonia Ząbkowice podejmowała na własnym terenie ósmą drużynę rozgrywek Ślężę Ciepłowody. Cały mecz praktycznie rozgrywany na połowie gości... Gospodarze mogli wygrać znacznie więcej, jednak przy wielu sytuacjach brakowało szczęścia! Po pierwszej połowie wynik 5:0. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i Poloniści zdobyli kolejne 7 bramek! Mecz zakończył się wynikiem 12:0.!!! Na wyróżnienie zasługuję dwóch graczy! Michał Ptasiński który w pierwszej połowie był asystentem, przy bramkach kolegów. by w drugiej, zdobyć klasycznego hart-tricka! Mecz zakończył z dorobkiem trzech bramek i czterech asyst! Drugim zawodnikiem jest Armand Sromek który podzielił los prowadzącego w klasyfikacji strzelców Michała Ptasińskiego zdobywając również trzy bramki i jedną asystę!

Tarnovia Tarnów powtórzyła wynik z poprzedniej rundy ponownie ogrywając Inter Ożary 1:0. Dużo rwanej gry, większość meczu odbywała się na środku boiska. Oba zespoły mogły strzelić zwycięską bramkę! Jednak udało to się gospodarzom po golu Mateusza Jeł!

Honorową porażkę odnieśli zawodnicy Orła Pomianów Dolny, którzy polegli na boisku gospodarzy, Wieży Rudnica 6:2. Zwycięstwo zasłużone i wywalczone. Tym samym Rudniczanie pozostali na wysokim czwartym miejscu! Już z początku swój styl gry narzuciła Wieża. Orzeł jednak miał bardzo groźne kontry. I pod to był bardziej nastawiony, Jednak gdy  drużyna gospodarzy ma tęgiego i bardzo silnego napastnika na ataku, młodym obrońcą ciężko było odpowiednio zabezpieczyć dostęp do bramki.  Na tą porażkę goście musieli być przygotowani i powinni o niej szybko zapomnieć! Pozostała realna walka nawet o szóstą pozycję. Jednak czołowa piątka już troszkę uciekła!

Unia Złoty Stok - Unia Bardo! Pojedynek dwóch Unii zakończył się zwycięstwem Barda 1:5! Gospodarze byli w tym meczu słabsi i to było widać na boisku. Młody zespół nie podołał trzeciej drużynie ligi... Jednak co ucieszyć może to już nie tak ogromna porażka jaka miała miejsce w rundzie jesiennej, gdzie Bardo rozgromiło Złoty Stok 15:0!!!